Viridian Ashwagandha: Opravdu se vyplatí? [recenze]

Chcete se cítit silní a plní energie? Vyzkoušejte přírodní produkt Ashwagandha od společnosti Viridian, který je pro posílení celkového účinku obohacen ještě o prášek ze sibiřského ženšenu. Již po pár týdnech užívání na sobě pocítíte první účinky.

Ashwagandha neboli indický ženšen je v našem západním světě známá jako „lék na všechno“. Jedná se totiž o bylinu, která se v indické ajurvédě používá již řadu staletí. Její popularita v dnešní uspěchané době stále roste zejména díky zájmu medicíny o přírodní prostředky a adaptogeny. Tato zázračná rostlina totiž skutečně nabízí řadu zdravotních výhod, včetně podpory imunitního systému a odbourání stresu. Pojďme se na ni podívat podrobněji na produktu Ashwagandha od společnosti Viridian.

Viridian Ashwagandha: Opravdu se vyplatí? [recenze] 2

Ashwagandha od společnosti Viridian

Viridian Ashwagandha Extract je doplněk stravy ve formě kapslí, který je prodáván v balení po 60 kapslích za průměrnou cenu produktu 529 Kč. V jedné rostlinné kapsli, která je vyrobená na bázi vojtěšky, najdete 300 mg Bio Ashwagandha extraktu s minimálním obsahem 5 % withanolidů. Společnost Viridian garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů, a to od semínka až po výslednou kapsli. Spolupracují s lokálními farmáři a zaměřují se na ekologii a na tu nejvyšší kvalitu, proto v jejich výrobcích nenajdete žádný palmový tuk, výrobky netestují na zvířatech a kapsle jsou 100 % ekologické, a navíc vhodné i pro vegany a vegetariány. Doporučené dávkování je jedna kapsle 1-2 x denně či na doporučení vašeho ošetřujícího lékaře. Kaple však nejsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy a pro ty, kterým to ze zdravotních důvodů lékař zakáže.

Co od kapslí očekávat?

Společnost Viridian udává, že Ashwagandhu můžete užívat jako celkové tonikum, zdroj energie a jako silný antioxidant, který je vhodný pro každého, kdo se chce cítit zdráv a plný sil. Účinně bojuje proti pocitům úzkosti a stresu. Produkt lze tedy doporučit každému, kdo je orientovaný na:

  • podporu organismu
  • psychickou a fyzickou kondici a výdrž
  • lepší kvalitu spánku
  • obohacení stravy o antioxidanty

Ashwagandha jako adaptogen

Co jsou to vlastně ony zmíněné adaptogeny, které jsou v souvislosti s Ashwagandhou tolik zmiňovány? Jedná se vlastně o speciální látky, které můžeme najít například u hub či bylin. Tyto rostliny pomáhají našemu tělu lépe zvládat a přizpůsobovat se například stresu nebo podmínkám, které pro nás nejsou moc komfortní. Látky na tělo působí tak, že podporují celkovou odolnost a vytrvalost organismu. V kořenech a listech Ashwagandhy najdete také withanolidy, které mají právě ony antioxidační, protizánětlivé a protistresové účinky.

Viridian Ashwagandha: Opravdu se vyplatí? [recenze] 3

Co na to recenze?

Uživatelé hodnotí tento produkt velice kladně a již po několika týdnech na sobě cítí větší nárůst energie. Nejčastěji Ashwagandhu užívají ráno a večer zhruba 30 minut před spaním, zvlášť když nemohou usnout. Díky kapslím se jim lépe usíná, v noci se neprobouzejí a díky tomu lépe spí. Pozitivně hodnotí také ekologické obaly a BIO materiály použité ve výrobě. Na českém trhu dnes najdete několik výrobců, kteří se zabývají prodejem Ashwagandhy. Zmiňme například produkt Ashwa nebo Ashwagandha od Gymbeam. Ve všech případech se jedná o kapsle, které obsahují pouze čistý extrakt z Ashwagandhy. Všechny produkty  také uvádí podíl withanolidů vyšší 5 %, takže je nelze objektivně porovnat.

Napsat komentář