Ašva [recenze]: Jaké mají účinky tyto ašvaganda tablety?

Bylina ašvaganda je vyhledávána pro široké spektrum unikátních účinků. Jedním z nabízených přípravků je doplněk stravy AŠVA s obsahem extraktu z ašvagandy. Jaké jsou s ním však zkušenosti, na to se podíváme v této recenzi.

Ašvaganda účinky

Ašvaganda neboli Withanie snodárná má podle klinických studií řadu pozitivních účinků. V tradičním indickém léčitelství ájurvédě je známá po tisíce let. Lze ji najít pod názvy ašvaganda, Withania somnifera, Withanie či vitánie snodárná, Aschwaganda, indický ženšen, zimní třešeň i bylina mládí.

Připisuje se jí schopnost posílit imunitu a regeneraci organismu, zlepšit hormonální rovnováhu i paměť, snížit hladinu cholesterolu, odbourávat stres, úzkost, únavu, vyčerpání a problémy s usínáním, zvýšit fyzické výkony, zvýšit testosteron a zlepšit plodnost u mužů. Hovoří se o afrodiziakálních, baktericidních, antivirových, stimulujících nebo protizánětlivých účincích.

Kořen ašvagandy je účinný při řešení mnoha zdravotních stavů. Těhotné ženy a lidé s onemocněním štítné žlázy by se měli pro jistotu o užívání ašvagandy poradit s lékařem.

Ašva [recenze]: Jaké mají účinky tyto ašvaganda tablety? 2

Co je doplněk stravy AŠVA

Doplněk stravy AŠVA je vyroben v ČR a obsahuje plnospektrální extrakt z kořene ašvagandy s obsahem 7 % withanolidů, v rámci složení 500 mg v 1 kapsli. Distributorem je česká společnost Green Farm Laboratories s.r.o. Při výrobě výrobce postupuje podle systému HACCP, požadavků Evropského úřadu pro bezpečnost potravin EFSA a certifikace IFS Food.

Složení produktu AŠVA

Výživový doplněk AŠVA nabízí ve svém složení extrakt z kořene ašvagandy se standardizovaným minimálním obsahem 7 % withanolidů. Běžně se kořen ašvagandy užívá například v odvaru, kdy se 3 až 5 g kořenu nechá povařit ve vodě a následně se nápoj pije.

Withanolidy jsou zajímavé v oblasti neurodegenerativních onemocnění. Např. Winthanolid A zvyšuje tvorbu neurálních výběžků a může kompenzovat poškození nervové tkáně u pacientů s neurodegenerativními chorobami. Dále jsou prokázány protizánětlivé i antioxidační účinky. Doplněk stravy AŠVA obsahuje v porovnání s konkurencí vysoké množství withanolidů.

Kromě withanolidů jsou v ašvagandě i další různé biologicky aktivní látky, jako alkaloidy, fytosteroly, flavonoidy, saponiny, oligosacharidy, tanniny atd, které se vzájemně podporují v celkovém účinku.

Ašva [recenze]: Jaké mají účinky tyto ašvaganda tablety? 3

Jak užívat produkt AŠVA – ašvaganda dávkování

Ašvaganda kapsle se užívá ráno a večer, tedy 2 kapsle denně. Cena za balení je 437 až 589 Kč. Kapsle by se měly zapít dostatečným množstvím vody a měly by se užívat po jídle, což zvýší celkovou vstřebatelnost. Produkt lze kombinovat i s jinými adaptogeny.

Aby se z dlouhodobého hlediska vyloučila ztráta účinnosti, cykly mají zabránit tomu, aby si tělo vytvořilo toleranci na účinné látky. Jde o vynechání užívání kapslí v určité dny či měsíce. Mikrocyklus funguje na týdenní bázi, kdy přes pracovní týden berete 2 kapsle denně a o víkendu vynecháte, makrocyklus funguje tak, že berete přípravek 3 měsíce a 1 měsíc vynecháte.

AŠVA recenze a zkušenosti

Podle zkušeností a recenzí uživatelů tento doplněk stravy pomáhá během menopauzy na hormonální nerovnováhu, na podporu testosteronu, zvýšení energie, výkonnosti, spánku i nálady. Jiným zabírá na stres a jiné psychické neduhy. Přípravek přináší uvolnění, zlepšuje usínání a kvalitnější spánek. Má vliv na zlepšení duševní rovnováhy i fyzického výkonu. Zbystřuje mysl a zlepšuje soustředění. Nežádoucí účinky uživatelé neuvádějí. Rozhodně tedy stojí za vyzkoušení.

Napsat komentář