Co je HHC-P a je legální? Kde lze koupit?

Jak je to ale s HHC-P? Je stále v Čechách legální nebo se již pohybujete na hraně zákona? A můžete tuto látku u nás stále sehnat k rekreačnímu užívání?

Od dubna 2024 Ministerstvo zdravotnictví České republiky zvažuje, že na seznam zakázaných návykových látek přidá dalších sedm konopných látek, včetně HHC. V posledních měsících totiž stále častěji docházelo k intoxikaci malých dětí, které si koupily například gumové medvídky, které ale obsahovaly právě HHC.

Co je HHC-P a je legální? Kde lze koupit? 2

Co je to HHC-P?

HHC-P je modernější a pokročilejší alternativa ke klasickému HHC, oproti kterému je výrazně silnější, má delší působení a uživatelům přináší intensivnější zážitek. I HHC-P pochází ze stejné skupiny kanabinoidů jako například THC a CBD, vyznačuje se ale dalšími specifickými vlastnostmi, mezi které patří například analgetické a protizánětlivé účinky. Tato látka je mimořádně silná a některé studie uvádějí, že je až 10x silnější než běžná sloučenina THC. V konopí se tato látka přirozeně nevyskytuje, vyrábí se proto v laboratořích za použití vodíku.

Jaké jsou výhody a nevýhody HHC-P?

Zkušenosti uživatelů s HHC-P jsou různé. Tato látka si s sebou sice nese řadu zdravotních výhod, ale zároveň je velice nebezpečná, jelikož jak již bylo řečeno, má mnohem vyšší účinky než THC. Mezi pozitiva HHC-P patří:

  • Analgetické a tlumící účinky při bolestech
  • Protizánětlivé účinky
  • Ulevuje od bolesti a strachu
  • Relaxační účinky
  • Zlepšuje náladu
  • Zvyšuje energii

Ač se na první pohled může zdát, že to jsou samé výhody, dejte si na HHC-P opravdu pozor, jelikož tato látka:

  • Zvyšuje chuť k jídlu
  • Způsobuje silné psychické i fyzické zážitky
  • Způsobuje sucho v ústech a bolesti hlavy
  • Může způsobit závislost

Jak se HHC-P užívá a kde jej sehnat?

HHC-P se nejčastěji prodává ve formě malých „kuliček“ nebo sušený. Na českém trhu jsou k dostání HHC-P hašiče, HHC-P květy a pak HHC-P produkty včetně cartridge nebo vapovacích per. HHC-P vape jsou jednorázová pera, která nabízejí zákazníkům jednoduchý způsob užívání, cartridge jsou pak náplně pro vaporizéry obsahující právě HHC-P. Klasické a sušené květy se pak používají jako kuřivo. Tuto látku dnes seženete na mnohých e-shopech, kde ji stále mohou prodávat, jelikož dle současné legislativy je stále legální.

Co je HHC-P a je legální? Kde lze koupit? 3

Je HHC-P legální?

V současné době je HHC-P stále legální, jelikož se jedná o konopí s limitem do 1 % THC, i přesto, že účinky této látky jsou vyšší než u THC… Každopádně Ministerstvo zdravotnictví o této látce ví, zatím však neoznámilo žádné kroky, které by vedly k zákazu užívání.

I přesto, že je HHC-P stále ještě v České republice legální, myslete zejména na to, že se uvádí, že je jeho účinek 10x vyšší než u THC. Proto tedy opravdu dobře zvažte všechna možná následná zdravotní rizika.

 

Napsat komentář