Účinky HHC v obraze: Jak je to s jeho užíváním?

CBD, THC, HHC…už jste také slyšeli o těchto zkratkách? Víte, že mají nějakou spojitost s konopím, ale…Jedná se však opravdu o „trávu“ nebo se pod těmito zkratkami ukrývá ještě nějaký hlubší význam? Pojďte se společně s námi v tomto článku podívat na to, co se skrývá pod záhadnou zkratkou HHC.

Co je to tedy HHC?

HHC neboli hexahydrokanabinol je jeden z druhů kanabinolů, které pocházejí z konopí. Poprvé se o něm svět dozvěděl v roce 1944, kdy jej vyrobil americký chemik Roger Adams v rámci chemického procesu tzv. hydrogenace. Později se zjistilo, že HHC se přirozeně vyskytuje i v konopí a začalo se více dostávat do povědomí lidí.

Jaké má HHC účinky?

Problém je ten, že HHC, jak je psáno výše, je novinkou na trhu a zatím nebyly vyhotoveny žádné komplexní testy, které by prokazatelně potvrdily či vyvrátily pozitivní nebo negativní účinky této látky. Pokud se rozhodnete pro užívání HHC, je dobré, si vybrat kvalitního dodavatele a ověřeného prodejce, který vám poskytne veškeré potřebné informace. Spotřebitelé však uvádějí, že mezi pozitivní účinky této látky patří celkové zmírnění bolestí, dále pak urychluje usínání, zlepšuje kvalitu spánku a má relaxační účinky. Oblíbený se stává i u lidí s akutní bolestí, nechutenstvím a žaludečními nevolnostmi. Myslete však na to, že HHC není řešením vašich problémů a není ani lékem. Proto v případě obtíží, vyhledejte lékaře.

Účinky HHC v obraze: Jak je to s jeho užíváním? 2

Má negativní účinky? – Nezpečnost užívání!

Zatím nebyla vytvořena žádná studie, která by se zabývala negativními účinky HHC, ale vzhledem k podobě s THC je možné, že se dostaví pocity úzkosti, závratě, pocit hladu, sucho v ústech, nespavost, paranoia, zrychlený tep či zarudlé oči. Každý člověk je individuální a na každého bude mít HHC trochu jiné účinky. Je tedy zcela na vašem zvážení, zda HHC chcete opravdu vyzkoušet. V případě zdravotních obtíží po užití HHC okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Je HHC legální?

Kolem legálnosti konopných produktů se v posledních letech vede řada zajímavých diskusí. HHC se stalo velkým hitem v České republice a na náš trh se dostal z USA. Oblíbený je zejména proto, že má podobné účinky jako THC. V České republice bylo HHC legální, ale od 6. 3. 2024 již platí zákaz HHC, HHC-O či THCP, za držení hrozí nejen pokuta, ale také až 8 let vězení.

Dnes se již nevyrábí z klasického THC, které se získává z marihuany, ale pro jeho výrobu se používá látka CBD, která je u nás také legální, a to z toho důvodu, že koncový produkt zůstává pod zákonnou hranicí 1 % THC a výchozí materiál je buď technické konopí či konopí CBD. Od 6. 3. 2024 však platí nařízení, že se jedná o zakázanou látku.

Upozornění. HHC v ČR již není povolenou látkou. Zákaz platí od 6. 3. 2024.

HHC a test na drogy

HHC se ve společnosti stalo populární i díky tomu, že standardní testy na drogy neprokáží přítomnost HHC v lidském organismu. Každopádně by vaše zdraví a bezpečnost měla být vždy na prvním místě, a tak když sedáte například za volant v žádném případě před tím nepoužívejte HHC. Jak je psáno výše, stále chybí lékařské průzkumy, které by nám daly 100 % informace o tom, jak HHC působí na lidský organismus.

HHC vs THC

Z chemického hlediska obsahuje HHC o jednu molekulu více než klasické THC, díky kterému si liší nejen legislativně, ale i svými účinky. Konkrétně se jedná o jednu molekulu vodíku navíc! Spotřebitelé HHC uvádějí své zkušeností s pocitem rauše, který se dostaví výrazně pomaleji a je údajně zhruba o 50 % slabší než u klasického THC. Po konzumaci HHC se také dostaví zvýšená tepová frekvence a změna tělesné teploty. Ve spojení s HHC se také udává, že zmírňuje pocity bolesti a zlepšuje kvalitu spánku. Jiní uživatelé tvrdí, že účinky HHC jsou spíše relaxační než stimulační.

Není HHC jako HHC

HHC je dnes k dostání hned v několika různých formách. Pojďme se nyní představit ty nejznámější z nich.

  • HHC květy
  • HHC Vape
  • HHC Cartridge
  • HHC Hašiš
  • HHC medvídci a bonbony
  • HHC želé
  • HHC lízátka
  • HHC oleje

HHC květy jsou speciální odrůdy CBD, které se ke konci procesu zrání postříkají HHC extraktem. Ten je zde obsažen kolem 13 % – 15 %. HHC Vape je další možnost, jak HHC konzumovat. Jedná se o způsob podobný kouření, tzv. vapovaní, při kterém však nedochází k pálení papírku, ale naopak si jen popotáhnete z tzv. vape penu. Je to velice diskrétní možnost a popotáhnout si můžete třeba jen párkrát, účinek HHC se dostaví velice rychle. Velmi podobné Vape jsou pak i HHC cartridge, které fungují jako náplně do zmíněného vape penu. Ty pak obsahují HHC destilát a terpeny příslušné příchutě. Mezi zákazníky je oblíbená zejména borůvka, mango či příchuť žvýkačky. HHC hašiš má velmi krémovou texturu a je velmi dobře tvarovatelný. Obsahuje velmi vysoké procento HHC a k dostání je také v různých příchutích. Velmi oblíbení jsou také HHC medvídci či jiné bonbony, které jsou vyráběny z želatiny s vysokým obsahem HHC. Účinek těchto bonbonů je velice rychlý a již po 30 minutách cítíte první známky HHC. V jednom bonbonu je totiž přibližně 6 kapek HHC, což je asi 10 % HHC, a proto se doporučuje vzít si vždy jen jeden kus. Obdobné jsou i HHC želatiny a HHC lízátka. Tyto sladkosti obvykle zlepšují náladu, rozšiřují smyslové vnímání, zmírňují nevolnosti a podporují chutě k jídlu. Nezapomeňte tyto sladkosti dobře uschovat mimo dosah dětí. Jedním z posledních typů, jak HHC užívat jsou HHC oleje, které jsou většinou složeny z přírodních olejů, které obsahují určité procento HHC. Oleje jsou vhodné pro ty, kteří se chtějí zbavit každodenního stresu, uvolnit se a navodit si příjemnou atmosféru po celý den.

V konečném důsledku sice platí, že pokud jste milovníky THC, je HHC lepší variantou. Vždy ale myslete na své zdraví, které by u vás mělo být vždy na prvním místě a pokud se u vás během či po užívání HHC objeví nějaké špatné účinky, okamžitě s tím přestaňte či vyhledejte lékařskou pomoc. Pamatuje také, že  v ČR platí zákaz HHC a všech výrobků z HHC.

Článek má pouze informativní charakter. Neslouží k nabádání užívání výše zmíněných látek. Od 6. 3. 2024 platí v České republice zákaz HHC a všech výrobků z HHC. Dodržujte platné zákony vaší země.

 

 

Napsat komentář