Ashwagandha Gymbeam: Je opravdu silná?

Čeká vás náročné období, ve kterém zažijete stres, nedostatek spánku i fyzickou zátěž? Vyzkoušejte ashwagandhu, bylinu, která se již po staletí tradičně používá v ajurvédské medicíně. Tato rostlina, které se také přezdívá indický ženšen, je známá svými blahodárnými účinky na lidský organismus, pomáhá tělu přizpůsobit se stresu a podporuje kognitivní funkce mozku. S touto zázračnou bylinou nedávno přišla na trh německá společnost Gymbeam v podobě kapslí. Je její účinek ale opravdu tak silný a stojí za to kapsle koupit? Na to se podíváme v této recenzi.

Ashwagandha Gymbeam: Je opravdu silná? 2

Co se ukrývá uvnitř kapsle

V jedné želatinové tobolce najdete čistý extrakt z indické byliny ashwagandha, který je velice bohatý na withanolidy, které se nacházejí zejména v kořenech a listech této rostliny. Jedná se o skupinu bioaktivních sloučenin, která má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Díky vysokému podílu withanolidů v kapsli se tak rostlina může zařadit i mezi adaptogeny, které nás podpoří v mentálně i fyzicky náročných situacích.

Proč vsadit na ajurvédu

Ajurvéda je tradiční přírodní medicína, původem z Indie, která vsází na sílu rostlin a plodů. Ashwagandha vám může pomoci zejména ve stresových situacích, pomáhá ale také pečovat o váš mozek, zvyšuje paměť a celkovou koncentraci. Pro tyto zmíněné účinky je často vyhledávána zejména studenty ve zkouškovém období. Zdaleka to však nejsou jediné benefity této rostliny. Mezi další účinky ashwagandhy patří, že:

  • zlepšuje duševní zdraví
  • podporuje kvalitní spánek
  • zvyšuje výkonnost mozku
  • podporuje imunitu a celkovou vitalitu organismu
  • snižuje pocity úzkosti
  • má protizánětlivé účinky

Pro koho je vhodná?

Ashwagandha je vhodná zejména pro všechny těžce pracující lidi, kteří jsou pravidelně vystavěny nadměrnému stresu nebo vysoké fyzické zátěži. V oblibě ji mají i studenti připravující se na zkoušky nebo lidé trpící úzkostnými stavy či nespavostí. Doporučená denní dávka je jedna kapsle, balení jich obsahuje celkem 90 nebo 180. Naopak tato bylina není vhodná pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Denní dávkování by se také nemělo překračovat a v případě nejasností se s užíváním tohoto výživového doplňku stravy poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Ashwagandha Gymbeam: Je opravdu silná? 3

Co na to uživatelé?

Recenze na tento produkt od Gymbeamu jsou velice pozitivní a 89 % procent zákazníků uvádí, že by tento produkt doporučili svým známým. Zejména pozitivně hodnotí příval energie a motivace k práci. Mnoho z nich také uvádí, že po pravidelném užívání kapslí se jim výrazně zlepšila kvalita spánku.

Gymbeam x Ašva

Na český trh se dostal i konkurenční produkt Ašva od stejnojmenné společnosti. I ten nabízí v jedné kapsli čistý extrakt ze zmíněné byliny, která uvolňuje stres, rozjasňuje mysl a zlepšuje spánek. Uživatelské zkušenosti jsou také příznivé, a tak jediným rozdílem mezi produkty je denní dávka (Gymbeam: 1 kapsle, Ašva: 2 kapsle) a cena produktu (Gymbeam: 259 Kč/90 kapslí, Ašva: 589 Kč/90 kapslí).

Napsat komentář