Jak vyluhovat marihuanu: Návod v 7 krocích

Slyšeli jste již o blahodárných účincích marihuany na lidský organismus? Marihuana je v současné době brána v mnoha zemích světa za nelegální drogu. Pokud však z marihuany odstraníte ono THC, které právě stojí euforickými stavy a halucinacemi, získáte bylinu, kterou dále můžete zpracovávat pro léčebné účinky. Připravte si tak doma z marihuany masti, čaje či bylinné tinktury.

Jak vyluhovat marihuanu: Návod v 7 krocích 2

Jak správně vyluhovat marihuanu?

Vyluhovat marihuanu v domácím prostředí není jednoduché a chvílemi si budete připadat jako v chemické laboratoři. Existuje totiž hned několik způsobů, jak tuto bylinu správně vyluhovat. Často také záleží na tom, jak ji dále chcete použít nebo jaký typ léčby přesně hledáte. Nejčastější metodou, kterou zvládnete i v domácích podmínkách, je tzv. extrakce neboli vyluhování marihuany pomocí rozpouštědla v podobě alkoholu. Podívejte se na jednoduchý návod v několika krocích, podle kterého to zvládnete hravě i vy doma.

Jak vyluhovat marihuanu: Návod v 7 krocích 3

Co budete potřebovat?

Než se pustíte do samotného vyluhování marihuany, připravte si veškeré pomůcky a suroviny, které k tomu budete potřebovat. Potřebovat budete:

 • Sušené květy marihuany
 • Vysokoprocentní alkohol
 • Mlýnek
 • Skleněná nádoba
 • Jemné sítko nebo filtr
 • Hrnec
 • Uzavíratelná tmavá nádoba

Jak na to?

Metodou extrakce zvládnete vyluhovat marihuanu v následujících sedmi krocích.

 1. Vezměte si dobře usušené květy marihuany, které pomocí mlýnku rozemelte co nejjemněji. Pokud nemáte k dispozici mlýnek, rozsekejte květy na co nejmenší kousky, aby byla samotná extrakce co nejúčinnější.
 2. Do větší skleněné nádoby nasypete rozemleté květy marihuany. Nezapomeňte, že nádoba musí být opravdu čistá, aby se extrakce povedla.
 3. Následně zalijte marihuanu vysokoprocentním alkoholem. Směs musí být zcela ponořená, aby se dobře vyluhovala.
 4. Tuto směs nechejte několik hodin odležet, ideálně přes noc. Alkohol do sebe nasákne účinné látky z marihuany.
 5. Ideálně druhý den si připravte čistý hrnec, do kterého přes sítko či filtr přelijete louhovanou směs. Díky filtru se vám do ní nedostanou rostlinné části a vy tak získáte čistý extrakt.
 6. Směs zahřívejte na nízké teplotě do chvíle, až se odpaří veškerý alkohol a vznikne vám vysoce koncentrovaný extrakt podobný oleji.
 7. Vylouhovaný olej pak přelijte do skleněné tmavé lahve a skladujte ho v temnotě a chladu.

Co dělat s tímto olejem?

Touto jednoduchou extrakcí získáte olej, který můžete dále používat. Můžete ho užívat například jako samotný olej, třeba v podobě kapek či tinktur. Olej si nakapejte pod jazyk či si jej přidejte do své oblíbené ranní kaše. Další možností je výroba domácích bylinných mastí, do kterých opět můžete použít tento olejíček. Skvělou variantou je olej určený na masáže či jako hojivý balzám při zánětech či lokální bolesti.

 

 

Napsat komentář