Jak funguje konopný šampon: Skutečně pomůže s vlasy?

Konopný šampon je určený hlavně pro suché a lámavé vlasy, je určený pro každodenní péči pro suché a lámavé vlasy, ale dobře regeneruje a ošetří i ostatní typy vlasů. Účinky konopí v kosmetice a léčitelství značné a dost nedoceněné.

V kosmetických přípravcích vlasové péče je používán konopný olej lisovaný za studena, který si zanechává maximum biologických látek a má velice příznivé účinky na vlasy i vlasovou pokožku a její regeneraci. Konopný olej s komplexem dalších bylin napomáhá regeneraci vlasů, dokonale vyživí a obnoví vlasovou pokožku a vlasy jsou pak zdravé a vitální už od samotných kořínků. Pro správný účinek aktivních látek se doporučuje nechat šampon několik minut působit.

Na vlasy suché, lámavé, proti vypadávání i na lupy

Pokud vás trápí vypadávání vlasů nebo tvorba lupů, toužíte po zdravých, lesklých a pevných vlasech, které nejsou vysušené a nelámou se, vyřešte své potíže šamponem z konopí, který si můžete sami vyrobit i doma. Konopný šampon je léty prověřený kosmetický produkt se skvělými účinky nejen na vlasy, ale i na vlasovou pokožku.

Jak funguje konopný šampon: Skutečně pomůže s vlasy? 2

Proč používat konopný šampon

Šampon z konopí ošetří pokožku hlavy, zbaví ji nepříjemných lupů nebo ekzému ve vlasech a vlasy dokonale vyživuje a regeneruje. Dodá jim lesk, oživí barvu a zvýší jejich vitalitu i pevnost. Navíc má konopný šampon  antialergenní, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Vlasy šetrně umyje bez podráždění a nadměrného vysušení, čímž zmírňuje svědění pokožky. Účinné látky konopného šamponu prostupují do všech vrstev kůže, důkladně vyživují vlasový kořínek a podporují růst vlasů. Konopí pro léčebné účinky s účinnou látkou CBD neobsahuje obávanou látku THC.

Konopný olej na ochranu kůže

Olej z konopí může být aplikován i lokálně na pokožku, aby se podpořila zdravá kůže. Konopný olej může stimulovat uvolňování starších a mrtvých buněk pokožky a podporovat růst nových, které je mají přirozeně nahradit. Cannabinoidy mohou podpořit produkci lipidů, které pomáhají bojovat s chronickými onemocněními kůže, včetně akné, psoriázy, lupů a ekzémů. Konopný olej brání známkám stárnutí, jako jsou vrásky a stařecké skvrny, má vysoký obsah přírodních antioxidantů bojujících proti buněčnému poškození způsobenému volnými radikály.

Jak funguje konopný šampon: Skutečně pomůže s vlasy? 3

Jak vyrobit šampon z konopí

Ingredience:

  • 1 hrst konopných listů a květů z technického konopí
  • 250 ml vody
  • 60 ml tekutého glycerinového mýdla (lze rozehřát pevné)
  • 1 lžičku základového oleje (u suchých vlasů můžete množství zvýšit)
  • 1 lžičku alkoholu (i vodku)
  • 10 kapek esenciálního oleje

Postup:

Připravte si větší hrnec, do kterého nalijte vodu, přidejte nadrcené listy a květy technického konopí a nechte povařit alespoň 15 minut. Pak do směsi přidejte lžíci oleje, vařte dalších 5 minut a následně přeceďte. Do vzniklého konopného nálevu pak přidejte všechny zbylé ingredience, vše pořádně promíchejte a dejte jej do chladničky. Pokud budete doma vyrobený konopný šampon skladovat v lednici, vydrží vám čerstvý i několik týdnů, aniž by se zkazil anebo ztratil účinek.

Jak funguje konopný šampon: Skutečně pomůže s vlasy? 4

Přidejte další ingredience

Pokud si chcete šampon ještě vylepšit, přidejte do něj další přírodní produkty, jako jsou bylinky, včelí vosk, med anebo jablečná šťáva, která vlasy i vlasovou pokožku dokonale hydratuje a dodá vlasům lesk. S přidanými ingrediencemi to nepřehánějte, stačí od každé 1 lžíce. Využijte blahodárných účinků konopí. Můžete zapomenout na nákupy v drogerii a přípravky plné chemie a vyrobit si kvalitní konopný šampon i sami doma. Odměnou vám budou krásné, vitální, zdravé vlasy plné lesku, které vám bude okolí závidět.

Napsat komentář