Fénixovy slzy: Co to je a jaké mají účinky?

Fénixovy slzy jsou konopný extrakt, který se používá jako přírodní léčivo, třeba i pro boj s rakovinou a dalšími vážnými nemocemi. Je však těžké je získat.

Protože se základní surovina pro extrakt stále považuje za nelegální, léčivo nelze volně distribuovat. Moderní věda nemá o dopadu mírného užívání konopí žádné vážné důkazy o škodlivosti na organizmus. Proto na tomto extraktu profituje hlavně farmaceutický a potravinářský průmysl, který by legalizací konopí ztratili vliv. Proto se Fénixovy slzy řadí mezi nelegální substance, i když mnohým zachránily život.

Legenda a bájný pták Fénix

V minulosti se věřilo, že Fénixovy slzy mají léčivé schopnosti a pomáhají vážně nemocným se uzdravit. Fénix je kouzelný bájný pták, který dokáže shořet a znovu se zrodit z popela. Je symbolem zdraví, lásky a nesmrtelnosti. Magický pták přilétá každých 500 let stále na jedno místo, kde umírá v plamenech a z popela se vždy znovu narodí. Je považován za posvátnou bytost s nadpřirozenými schopnostmi. I člověk dokáže být sám sobě lékařem a uzdravit se, třeba s rostlinou, která je k dispozici už po tisíce let. Předci to věděli, teď je extrakt nedostupný.

Fénixovy slzy: Co to je a jaké mají účinky? 1

Fénixovy slzy účinky

Konopí a Fénixovy slzy mají širokospektrální účinky. V specializovaných obchodech se zdravou výživou a doplňky stravy lze koupit olej z konopných semen, někdy i CBD olej, který je tělu a zdraví velmi prospěšný. Neobsahuje THC ani další cannabinoidy, které jsou účinnější proti zánětům, rakovině a jiným vážným nemocem. Fénixovy slzy obsahují kanabinoidy, které se vážou přímo na kanabinoidní receptory CB1 a CB2, které máme rozmístněné po celém těle a ve všech orgánech díky endokanabinoidnímu systému.

 • zmírňují bolesti a křeče
 • snižují úzkosti a deprese
 • regenerují svalstvo
 • mají antioxidační účinky
 • snižují nespavost
 • jsou prevencí proti zánětům
 • hojí kožní potíže a ekzémy
 • jsou antimikrobiální a působí proti bakteriím a virům
 • zmírňují Crohnovu chorobu
 • zvyšují chuť k jídlu

Rick Simpson a jeho olej

Kanaďan Rick Simpson se před lety sám vyléčil z vlastní nemoci. Po vážném zranění hlavy se v roce 1997 ocitl v bezvýchodné situaci a moderní medicína si nevěděla rady. Předepisované léky s mnohými vedlejšími účinky byly nesnesitelné. Pak začal užívat výtažek z konopí. Jakmile zjistil, že konopné preparáty s vysokou koncentrací THC vyléčí rakovinu a jiné nemoci, snažil se to zdarma sdělit mnoha lidem, úřadům a lékařské obci. Pak ale byl obviněn z držení a obchodování s marihuanou. Rick se do své rodné vlasti Kanady už nikdy nevrátil.

Fénixovy slzy: Co to je a jaké mají účinky? 2

Fénixovy slzy cukrovka a další nemoci

Podle Ricka Simpsona Fénixovy slzy dokážou vyléčit cukrovku, chronické bolesti, roztroušenou sklerózu, infekce, záněty, rakovinu a další nemoci.

Fénixovy slzy výroba

Vyrábí se ze sušených květů, tedy vrcholků či palic konopí. Koncentrovaná pryskyřice se z květu získává extrakcí.

Fénixovy slzy dávkování

Vysoce kvalitní výtažek z konopí se dá užívat různě a odvíjí se to od typu vaší nemoci. Fénixovy slzy lze jíst, užívat ve formě čípků, kouřit z vaporizéru nebo jako mast natírat přímo na pokožku. Výtažek smíchaný s krémy a mastmi se používá na pleť pro krásu i na nejrůznější ekzémy a kožní potíže.

Fénixovy slzy: Co to je a jaké mají účinky? 3

Fénixovy slzy smrt

U Fénixových slz je nutné dbát na aplikované množství. Jde o výtažek s vysokou koncentrací účinných látek. Jsou často distribuovány v injekčních stříkačkách, kde si snadno odměříte milimetrové množství nebo velikost rýžového zrna. Konopný extrakt ale rozhodně není určen k aplikaci jehlou do žíly, jak se někdy mylně dočtete v médiích. Pokud nedodržíte dávkování, mohou bát opravdu nebezpečné.

Fénixovy slzy užívání

Začínejte vždy s menším množstvím a berte 3 x denně malou kapku extraktu o velikosti rýžového zrnka. Dávku vždy po 4 dnech zdvojnásobujte, dokud nebudete užívat 1 g výtažku denně, což je 3 x 0,33 g denně.

 

1 komentář u „Fénixovy slzy: Co to je a jaké mají účinky?“

 1. Mám plicní fibrózu a plicní doktorka mi přiznala, že jivyléčit nedokáže. Už jsem do spousty produkrů investoval spoustu peněz a tak si každý další větší výdaj rozmýšlím.
  Mám šanči, že by mi Fénixovy slzy tuto plicní nemoc mohly vyléčit?

  Odpovědět

Napsat komentář