Kýbl na trávu neboli bong: Čím se liší od běžného kouření?

Při kouření z bongu je tělo vysoce intoxikováno marihuanou, stav přichází velmi intenzivně a prakticky okamžitě. Proto je bong oblíbený. Při kouření se navíc neuvolňují do kouře nechtěné látky a nepřivodíme si tak velké zdravotní problémy.

Kvalitní bong

Základem je bong z kvalitního materiálu, z kterého se vlivem tepla neuvolňují do kouře nechtěné látky. Volte proto bongy ze skla, keramiky nebo kvalitního akrylu. Pozor na bongy z různých plastů a plastových lahví, které mají nízkou odolnost vůči teplu a při kouření se uvolňují nechtěné látky a chemikálie z plastu. Vynechejte také podpalování marihuany na plastovém víčku nebo kotlíku z hliníku.

Voda v bongu sice zachytává jen poměrně malé množství škodlivin,  ale oproti kouření z jointu můžete eliminovat další negativa kouření z bonga. Kouření přes bongy sice nepatří ke zdravým způsobům kouření, ale může se stát měně škodlivým.

Kýbl na trávu neboli bong: Čím se liší od běžného kouření? 2

Kvalitní materiál bongu

Při kouření z bongu nastává pro tělo vysoká intoxikace marihuanou, stav přichází velmi intenzivně a prakticky ihned. V mnoha zemích je kouření z bong tradice přetrvávající tisíce let. Základem je výběr kvalitního materiálu.

Je důležité, z jakého materiálu je vyroben kotlík do bongu, ve kterém konopí zapalujeme. Zde dochází ke spalování při vysokých teplotách a do kouře se uvolňuje nejvíce škodlivin.

Nejžádanější jsou skleněné kotlíky z kvalitních borosilikátových skel, které jsou současně vysoce odolné vůči teplu.

U mosazných a kovových kotlíků je nutné dbát na volbu kvalitního materiálu, ze kterého se neuvolňují železné kovy do kouře, které ovlivňují jeho výslednou chuť.

Co použít místo zapalovače

Při zapalování marihuany zapalovačem dojde k vysokým teplotám až 1 700 °C. Vzniká mnoho karcinogenních látek, dehtu a ničí se zdraví prospěšné látky, které se z konopí uvolňují už při teplotě kolem 180 °C.

Sirka hoří při teplotě asi 600 °C. Ještě lepší je zápalné šňůry vyrobené z přírodního konopí, které hoří při nižších teplotách. Nedochází k vdechování plynu ani benzínu ze zapalovače.

Kýbl na trávu neboli bong: Čím se liší od běžného kouření? 3

Doplňky a filtry na bong

Existují i různé nástavce, precoolery a chladiče kouře na bongy. Předchlazení slouží jako lapač odpadu a chladič a zjemní kouř z bongu. Kouř může procházet i přes adaptér na aktivní uhlí. S filtry s aktivním uhlím bude kouření z jointu jemnější, chutnější a méně škodlivé.

Adaptér se naplní aktivním uhlím a umístí přímo za skleněný kotel na bong. Tam zachytává hrubé i velmi jemné nečistoty a bong zůstane dlouho čistý.  Tím se promění požitek z kouření z bongu a cítíte opravdovou chuť marihuany.

Čištění bongu

Součástí chutného kouření z bongů je vyčištěný bong a čistá voda. Na trhu je k dostání spousta druhů chemických čističů na bongy i různé ekologické bio čističe na vodní dýmky a bongy, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Čistič se používá v kombinaci s horkou vodou, kterou necháme v bongu odstát a pak klepáním bong zcela vyčistíme. Podle odolnosti materiálu bonga přizpůsobte teplotu vody.

Vodu, která filtruje nečistoty v bongu, měňte co nejčastěji. Už po pár použitích začne zapáchat. Můžete vyzkoušet i různé ovocné příchutě do vody pro lepší chuť. Prášek jen vsypete do vody. Místo vody se dá přidat ovocný, bylinkový či jiný aromatický čaj, anebo vodu s citronem či mátou zasypanou ledem, tzv. ice bong.

Jak vyrobit bong z ovoce

Známý je bong vyrobený z kbelíku a plastové láhve, který ale moc nedoporučujeme. Bong se dá vyrobit z různých druhů ovoce, třeba z jablka, hrušky, melounu či citrusu. K tomu přidejte skleněnou tyčinku, tzv. skleněnku, případně propisku. Do jablka v místě stopky vydlabete otvor do poloviny jablka. Od spodu jablka vyhloubíte druhý otvor tak, aby se otvory spojily. Z boku vyhloubíte třetí otvor, aby se opět s nimi spojil. Pak ho zacpeme prstem a používáme jako turbo.

Napsat komentář