Konopný protein – co to je a jak se to dá použít?

Proteiny se to kolem nás jenom hemží. Zvlášť v případech, kdy vyznáváme zdravý životní styl. Není ale nutné, abyste začali zvedat sto kilové činky, nebo posilovat do úmoru těla. Konopný protein totiž v běžném životě využijete i vy.

V současné době, která je nakloněná různým super potravinám je poměrně jednoduché začít se trochu ztrácet v tom, co je k čemu dobré. Zatímco chia semínka, goji nebo acai zná už (skoro) každý, u proteinů by vás nejspíš nenapadlo dělat rozdíly v tom, z čeho vlastně pochází. (Protein = maso a tím to hasne. Nebo ne?)

Aby pro vás bylo v celé věci trochu více jasno, podíváme se na to, co vše vám může nabídnout konopný protein.

Co je konopný protein?

Konopný protein bývá ve většině případů doplněk stravy, který je určený především aktivním sportovcům. Samotný protein se vyrábí tak, že se vezmou lisovaná semena konopí, která se posléze rozemelou na velmi jemný prášek

Konopný protein - co to je a jak se to dá použít? 2

Jak už bylo uvedeno výše, většina lidí si proteiny spojuje s živočišnými produkty, které jsou jasnou stopkou pro všechny vegetariány a vegany. Právě pro ně je užívání konopného proteinu zajímavým řešením jejich specifického stravovacího problému. Díky jeho příjemně oříškové chuti se navíc hodí i jako přísada do jogurtů, pudinků nebo do nejrůznějších fitness koktejlů.

Výživová hodnota

Konopný protein je překvapivě výživný. 

V konopných semíncích (a tím pádem i v proteinu z nich) se nachází:

 • Železo
 • Vápník
 • Hořčík
 • Fosfor
 • Draslík
 • Zinek

Také je v nich spousta bílkovin a několik vitamínů. Jmenovat bychom mohli například vitamín C, vitamín A, vitamín E a vitamíny skupiny B.

S čím vším může konopný protein pomoci?

Vzhledem k výše uvedeným živinám může užívání konopného proteinu jednoznačně podpořit zdraví našeho organismu a přispět k lepším výkonům.

Konopný protein - co to je a jak se to dá použít? 3

Kromě jiného nám konopný protein může prospět tím, že:

 • Pomáhá chránit naše srdce před chorobami kardiovaskulárního systému
 • Dokáže zlepšit kvalitu pleti
 • Nám pomůže s efektivnějším budováním aktivní svalové hmoty
 • Může přispět ke zmírnění obtíží, které jsou spojené s PMS (premenstruačním syndromem)
 • Může pozitivně ovlivnit naše trávení
 • Snižuje úpornou chuť na sladké

Konopný protein – na tohle si dejte během užívání pozor

I přesto, že je konopný protein považován za bezpečný, je potřeba s ním zacházet s mírou. Odborníci uvádějí, že kvůli vysokému obsahu tuku v konopných semenech může při jeho zvýšeném příjmu hrozit riziko průjmu.

Konopný protein - co to je a jak se to dá použít? 4

Kdo nemá s konopným proteinem žádnou předchozí zkušenost, tomu se taktéž nedoporučuje, aby užíval jeho plnou dávku. Naopak je vhodné začít s menším množstvím a jak si na něj začne tělo zvykat, tak ho postupně zvyšovat. Vyhnout by se mu měli i lidé, kteří mají nasazené léky na srážení krve. (Pokud byste chtěli s konopným proteinem přeci jen začít, nejprve se o tom poraďte se svým ošetřujícím lékařem.)

Kde ho koupit?

Konopný protein lze zakoupit prakticky ve všech obchodech, které se zabývají zdravou výživou, nebo prodejem náčiní/stravy pro aktivní sportovce. Před jeho objednávkou ale věnujte dostatečnou pozornost výběru správné značky. Jen tak budete mít jistotu, že za své peníze získáte protein nejvyšší možné kvality.

Používáte konopný protein? Napište nám své zkušenosti do komentářů.

 

Napsat komentář