5 tipů, jak urychlit kvetení marihuany

Pokud jste se poctivě starali o rostliny marihuany, zalévali jste je a nepřehnojili, podpořte a urychlete fázi kvetení bez ohledu na to, zda pěstujete v uvnitř či venku.

1.      Používání stimulátorů květu

Konopné rostliny ke kvetení vyžadují více fosforu a draslíku. Dodejte jim PK 13/14 stimulátory květů, které výborně podpoří vývoj květu. Sloučeniny jsou v menším množství i v každém běžném hnojivu. S větším množství PK 13/14 vypěstujete hustší a kompaktnější palice. Dejte však pozor, ať to s živinami nepřeženete.

Dá se použít NPK – dusík, fosfor a draslík a přidat PK 13/14 pro růst květů a stimulaci kořenů. Můžete aplikovat doplňkové stimulátory květu a k tomu různé enzymy pro snížení akumulace soli v půdě z hnojiv. Bílému, krystalickému filmu z krystalků soli můžete předejít pěstováním s pomocí organických hnojiv.

2.      Kontrola klimatu

Kvetoucí konopí vyžaduje ke správnému růstu specifické klimatické podmínky. Bez ohledu na stádium růstu, potřebuje k zaručení zdraví konopí dobrou ventilaci. Během kvetení to platí dvojnásob. Kvetoucí rostliny marihuany vyžadují také daleko menší vlhkost vzduchu než semenáčky a mladé rostliny ve vegetativní fázi.

jak urychlit kvetení marihuany

3.      Ideální vlhkost

Pro urychlení kvetení u kvetoucích rostlin zajistěte relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 40 až 55 %. Nejjednodušší je zvlhčovač vzduchu nebo připojení ovladače intenzity k ventilátorům. Pak lze měnit rychlost odvádění vzduchu z pěstírny a pozměnit klima v pěstírně. Ventilátor jinak v plné rychlosti plýtvá elektřinou a vytváří nadměrný hluk. Ventilátory připojené k ovladači intenzity zvyšují potenciální výnos.

4.      Kontrola plísně

Příliš vysoká vlhkost v posledních týdnech kvetení vede ke vzniku plísní na květech. Vlhkost je v této fázi uzavřena uvnitř palic a vytváří ideální místo k růstu plísní a dalších patogenů. Odrůdy s tvrdšími a hustějšími palicemi jsou ke vzniku plísně náchylnější než odrůdy s volnějšími palicemi. Pomohou i pohlcovače vlhkosti.

jak urychlit kvetení marihuany

5.      Správná ventilace

Společně s hladinou vlhkosti je důležitým faktorem pohyb vzduchu, který přispívá ke zdraví rostlin, zejména ve stádiu kvetení. Výfukový systém nebo běžný stojící ventilátor zaručí, že se teplý a vlhký vzduch dostane pryč, ale současně se čerstvý vzduch dostane do vaší pěstírny. Rostliny potřebují čerstvý vzduch ke správnému vývoji květů. Pokud pěstujete v malé skříni a ventilátor se tam nevejde, nechte pootevřené dveře, ať se čerstvý vzduch dostane dovnitř.

Tipy na snížení hluku

Pokud pěstujete rostliny konopí v indooru, často asi řešíte zmíněný hluk ventilátorů. Jednou možností je zpomalit rychlost ventilátorů na 75 až 80% maximální rychlosti, kdy zaznamenáte velký rozdíl. Často je lepší pořídit ventilátor, který má o dost vyšší kapacitu, než na daný prostor potřebujete. Pak můžete snížit jeho rychlost o polovinu a nebude dělat tak velký hluk.

Můžete umístit ventilátor do izolovaného boxu. Pokud připojíte k ventilátoru trubku, hluk se nedostane okamžitě do okolí, ale nejprve projde trubkou, což ztiší jeho chod. Pořídit si můžete i tlumič hluku. Vypadá podobně jako uhlíkové filtry, ale má kovovou trubku, kterou připojíte k ventilátoru třeba kobercovou páskou.

jak urychlit kvetení marihuany

Jak dlouho trvá fáze květu

Čas určený pro květ se odvíjí od odrůdy, stejně jako účinek, kterého chcete dosáhnout. Většina odrůd potřebuje 2 až 3 měsíce ve fázi květu předtím, než je připravena ke sklizni. Některé odrůdy zase vyžadují až 4 měsíce květu. Záleží také na tom, pro jaký sklízíte účinek. Sklízení příliš brzy způsobuje nízké výnosy a nepotentní palice a sklízení velmi pozdě produkuje palice způsobující ospalost. Když sklidíte ve správný čas, dosáhnete nejlepšího výnosu a získáte požadované účinky.

Napsat komentář